E martë, 19 Janar, 2021
4 C
Tirana

Etiketa

armeni-azerbajxhan

Nagorno-Karabakh i kalon Azerbajxhanit, armenët djegin shtëpitë e tyre

Mijëra armenë etnikë kanë nisur shpërnguljen nga zonat përreth Nagorno-Karabakh. Gjithçka ka nisur pas firmosjes së marrëveshjes së paqes, ku rajoni iu kaluar Azerbajxhanit. Ndërkombëtarisht...

Mbi 1,100 viktima nga konflikti Armeni-Azerbajxhan

Autoritetet ushtarake në rajonin e Nagorno Karabakut, informuan se 11 ushtarë të tjerë kanë vdekur në luftimet me forcat e Azerbajxhanit, pavarësisht armëpushimit të...

Azerbajxhani shkatërron 2 sisteme raketore “Smerch” të Armenisë

Ushtria e Azerbajxhanit shkatërroi 2 sisteme raketore "Smerch" të Armenisë të cilët vendosën në objektiv civilët në qytetet azerbajxhanase Barda dhe Terter. Në pamjet e...

Nuk ndalet lufta/ Azerbajxhani akuzon Armeninë për vrasjen e 21 civilëve

Azerbajxhani ka akuzuar ushtrinë armene për vrasjen e të paktën 21 civilëve, teksa janë intensifikuar luftimet mbi territorin e shkëputur të Nagorno Karabakut. Dhjetëra të...

Video/ Ekzekutohet me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Përshkallëzohet lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Mediat botërore raportojnë se është ekzekutuar me raketë ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. Siç shihet dhe...

Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri

Një armëpushim humanitar do të hyjë në fuqi të hënën në mëngjes në luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për Nagorno-Karabakun, tha të dielën një...

Mbi 1000 viktima nga luftimet në Nagorno-Karabakh

Ministria e mbrojtjes së Azerbajxhanit njoftoi se luftimet për vënien nën Kontroll të rajonit Nagorno-Karabakh, vazhduan edhe pas bisedimeve të paqes në Uashington. Zyrtarët lokalë...

Konflikti Armeni-Azerbajxhan/ Raketa bie mbi qytetin e banuar, 13 viktima

Armenia dhe Azerbajxhani kanë akuzuar njëri-tjetrin për sulmin ndaj zonave të banuara ndërsa konflikti rreth rajonit të diskutueshëm të Nago-Karabakut vazhdon. Sipas autoriteteve në Azerbajxhan,...

Presidenti i Azerbajxhanit: Çliruam edhe 8 fshatra nga Armenia

Ushtria azerbajxhanase ka çliruar tetë fshatra të tjerë nga pushtimi armen, njoftoi sot presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev. "Ushtria e lavdishme e Azerbajxhanit ka çliruar...

24 orë pas armëpushimit, Armenia sulmon me raketa Azerbajxhanin

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe 33 të tjerë janë plagosur nga një sulm me raketa i ushtrisë armene ndaj qytetit Ganja...

Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...