E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

Arben Kraja

“Peshqit e mëdhenj”, Yuri Kim takon kreun e SPAK-ut

Para nisjes së punimeve të Kuvendit, ndërkombëtarët janë në lëvizje duke zhvilluar takime me drejtuesit e institucioneve të drejtësisë. Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka...

Arrestimi i Fatos Tushes/ Kreu i SPAK paralajmëron: Është vetëm fillimi

Drejtuesi i Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), Arben Kraja paralajmëroi se arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes Fatos Tushe, ishte...

10 të arrestuar për tenderat, mes tyre kryebashkiaku i Lushnjes e biznesmenë

SPAK ka ndërmarrë një tjetër operacion masiv anti-korrupsion, duke vënë në pranga 10 persona për abuzimet me tenderat. Në këta dhjetë persona, bën pjesë...

Miliona euro pasuri dhe zyrtarë të arrestuar, detaje për operacionin “Shpirti”

Kreu i SPAK, Arben Kraja, ka përcjellë detajet për operacionin e përbashkët Shqipëri-Itali. Mes të arrestuarve janë prokurorë, punonjës policie dhe zyrtarë lokalë, të...

Trafik dro*e, pranga zyrtarëve/Dalin pamjet nga operacioni “Shpirti”

Antimafia italiane në bashkëpunim me Shqipërinë dhe disa shtete të tjera, po zhvillojnë operacionin ndërkombëtar anti-drogë. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, operacioni është...

‘Presim indicie nga SHBA’/ Starova: SPAK nuk ka dosje për korrupsion?

Kryetari i Partisë Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova, i cili ishte pjesë e koalicionit të PD-së në zgjedhjet e 25 prillit, ka komentuar deklaratën...

Murrizi pyet kreun e SPAK: Përse nuk hetoni tenderin e uniformave të policisë?

“Kam denoncuar një tender abuziv 27.3 milion euro të uniformës së Policisë, janë vjedhur mbi 10 milion euro. Çfarë faze është hetimi, a ka...

A do ndiqen nga SPAK të shpallurit “non grata”? Fati i “peshqve të mëdhenj”…

Kreu i SPAK, Arben Kraja, ka folur sot se kur do të hetohen "peshqit e mëdhenj". Në kujtesë të shqiptarëve ka mbetur deklarata që...

SPAK ka nisur hetimet për publikimi e të dhënave personale në media

Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet në lidhje me përdorimin e të dhënave personale të qytetarëve, prezumime të cilat qarkulluan dje në media, në...

Soreca: BE do të ndihmojë SPAK si një element thelbësor në Reformën në Drejtësi

Ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, zhvilloi një takim ditën e sotme me kreun e SPAK, Arben Kraja si dhe me...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...