E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

Analize

Analizë/Andorë – Shqipëri, si luajti kombëtarja: formacioni, moduli dhe skemat

Kombëtarja e nisi me fitore këtë fushatë kualifikuesesh për Katar 2022 dhe fatmirësisht kështu, në një grup ku 12 pikët me Andorën dhe San...

Krizë e re post-zgjedhore? Pas 25 prillit, Shqipëria 4-5 muaj me dy parlamente

Nga: Afrim Krasniqi Shqipëria mban zgjedhje parlamentare më 25 prill 2021. Të gjithë flasin për zgjedhjet, fituesin e humbësin e mundshëm, por viti 2021 mund...

Kush shpallet kryeministër nëse PS-PD dalin barazim?

Nga: Kreshnik Spahiu Rezultati i zgjedhjeve të 25 Prill pritet të jetë shumë i ngushtë. Pa ju referuar sondazheve pasi mbi to ka shumë skepticizëm, duhet...

‘Karlo Bolino do të zhdukte kasetën e vrasjeve’/ Artan Hoxha zbardh 21 Janarin

Nga: Artan Hoxha Kisha vendosur të mos merresha më me të, sepse më kishte futur aq miq, botues, biznesmenë, politikanë që të heshtja (ti e...

O popull, votoni partitë e reja! PD do humbasë më keq se më 2017

Nga: Kreshnik Spahiu Zgjedhjet e 25 Prill nuk do ndryshojnë asgjë. Ky është basti im publik. Populli e ka shumë të vështirë ta kuptojë por...

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...

Një pusullë përkujtuese presidentit Biden

Nga: Veton Surroi 1. Sot fillon dita e parë e punës së presidentit Joseph Biden dhe agjenda e tij që tani, fill pas inaugurimit, është e...

Genti, Ditmiri dhe Niko. Pse qeveria humbi me të ndriturin e karvanit

Nga: Agron Gjekmarkaj Gent, Ditmiri dhe Niko nuk janë tre shokë ! Dy të fundit ishin ! Tok i shihje të ecnin anes së liqenit...

2021-shi, viti i betejës fatale të 25 prillit

Nga: Ylli Pata 2021 do të jetë ndoshta më i pazakonti në këtë 8 vjeçar që nga viti 2013 nga ana politike në vend. Kjo...

Shumica e politikanëve tanë janë me tru të ‘cekët’, e me xhepa shumë të thellë

Nga: Kim Mehmeti Nëse e keni vërejtur, te ne të gjithë të rinjtë duan të bëhen ose këngëtarë, ose gazetarë ose politikanë. Sepse këto profesionet...

Të fundit

Rama: Shihemi sonte, në orën 6, tek sheshi i Skënderbeut të tregojmë pasionin

Edi Rama: "Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e juaja për 12-ën e pavarësisë, 12-ën e lindjes së Partisë Socialiste,...

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...

E bujshme/ Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos preken serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka vendosur masë sigurie, për të mos lejuar sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike,...

Plagosi 5 besimtarë në xhami, flet Rudolf Nikolla para gjykatës

Rudolf Nikolla: “Nëse i paraqisni këtu, i njoh me fytyrë ata që më kanë ndjekur. Më kanë ndjekur dhe përndjekur u bë gati një...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...