E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

Analize

Përtej euforisë së një proteste

Nga Jonila Godole Studentët në protesta gjithmonë e kanë çuar shoqërinë shqiptare një hap më përpara, historia shqiptare e ka treguar këtë. Megjithëse një nga...

Populizmi: Hija e demokracisë

Nga: Metju Guduin Populizmi lind kur njerëzit duan më shumë nga politika. Njerëzit po dështojnë në thelb të kuptojnë se çfarë është populizmi. Qoftë në...

“Berisha, e keqja më e madhe brenda grupit”

Analisti Fatos Lubonja, teksa ka qenë i ftuar në emisionin "Studio e Hapur" në "News24", ka dhënë mendimin e tij lidhur me qeverisjen e...

Subversioni rus në Greqi, alarm për Ballkanin

Nga: Shaban Murati Njoftimi i autoriteteve zyrtare greke në 11 korrik se Greqia ka dëbuar dy diplomatë rusë dhe u ka ndaluar hyrjen në vend...

Analizë/Ja si Juventusi po “vret” futbollin në Itali

Juventusi ka arritur një rekord në kampionatin italian, pasi ka siguruar titullin e shtatë radhazi dhe në të katërtin vit fiton dy trofetë më...

Mustafaj për Bashën: I paaftë për të bërë analizë në PD, provokoi Patozin

Publicisti, Besnik Mustafaj tha se kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është i paaftë të bëjë një analizë serioze dhe për të bashkuar kontribuuesit...

Astrit Patozi në “limitet e fundit”: Mbamëni, se do të vras veten!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, ka shpalosur një analizë në lidhje përfaqësimin e Partisë Demokratike gjatë vitit që po lëmë pas. Patozi nënvizoi...

Statistika, analizë dhe gjithçka që duhet të dini për derbin e Manchesterit

Gjithçka gati për derbin e 157 të Manchesterit në historinë e kampionatit anglez. Në orën 17:30 në Old Trafford, “djajtë e kuq” do të...

Statistika, analizë dhe gjithçka që duhet të dini për derbin e Italisë

Juventus do të presë Interin në përballjen e 169 mes tyre, që cilësohet si derbi i Italisë. Është një ndër ndeshjet kryesore në kampionat...

Çfarë fshihet pas tensionimit të raporteve Serbi-Maqedoni?!

Pas tensionimit të raporteve diplomatike mes Serbisë dhe Maqedonisë mund të fshihen shumë interesa nga rrafshi gjeopolitik, thonë njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare. Serbia ka tërhequr stafin e...

Të fundit

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Si të largoni kilogramët e tepërt nga zona e belit

S’ka më: Nesër do filloj të bëj ushtrime apo nesër filloj dietën! Bëni mirë që pikërisht ditën e sotme, të filloni të ndërmerrni masat e...

Çeki/ Përplasen dy trena, shënohen të paktën 3 viktima

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Republikën Çeke, ku dy trena pasagjerësh janë përplasur me njëri-tjetrin. Sipas mediave të huaja, deri...

Herë pas here injoronte pandeminë, infektohet Presidenti i Brazilit

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro i cili herë pas here injoronte pandeminë e koronavirusit, duke thënë që është vetëm “një grip i lehtë”, ka...

Vajza e regjisorit Spielberg fejohet me një shqiptar

Destry Allen, vajza e regjisorit të njohur, Steven Spielberg, është fejuar me një aktor me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin, Genc Legrand, i cili...