E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

amnistia fiskale

Amnistia fiskale si taksë ndaj ndershmërisë

Nga: Adri Nurellari Qeveria Rama ka deklaruar në ditët në vijim do të miratojë projektligjin për amnistinë fiskale, e cila do të lejojë deklarimin dhe...

Dritëhijet e amnistisë fiskale

Prof.dr. Adrian Civici analizon amnistinë fiskale, efektet e saj në ekomoninë e vendit dhe problematikat që mbart si proces. “Pika më delikate e amnistive fiskale...

Amnistia fiskale dhe dy filozofitë e së drejtës

Nga: Ervis Iljazaj Qeveria ka shpallur aprovimin e një amnistie fiskale për të gjithë ata që nuk ka kanë deklaruar të ardhurat e tyre, gjë...

“Këtë javë do e çojmë në Parlament”, Rama prezanton nismën e re

“Aminista Fiskale është e domosdoshme”. Kështu u shpreh kryeministri Rama në një komunikim LIVE në Facebook, ndërsa nënvizoi se përjashtohen politikanët dhe zyrtarët e...

Amnistia fiskale/Denaj tregon se si do të vërtetohet ligjshmëria e të ardhurave

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj ka folur në lidhje me amnistinë fiskale që pritet propozojë mazhoranca. E ftuar në emisionin “Real Story” në...

Të fundit

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

Një 60-vjeçar nga Kosova mbytet në plazhin e Durrësit

Një tjetër pushues kosovar ka humbur jetën sot, pasi është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, në lagjen...

Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë me kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit demokrat, Myslym Murrizi...

“Tenderi nuk ekziston”/ Alibeaj: Rruga Milot-Fier është një projekt fantazmë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, shprehet se projekti Milot-Fier i prezantuar pak ditë më parë nga qeveria është akoma një projekt fantazmë. Përmes një deklarate...

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...