E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

ambulancë

Rrëzohet duke luajtur dhe ndërron jetë, policia jep detajet për fëmijën e mitur

Një fëmijë i mitur ka humbur jetën, pasi ishte rrëzuar duke luajtur në ambientet e shtëpisë së tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në...

Makina del nga rruga, dy të plagosur në Belsh

Dy persona kanë marrë plagë gjatë orëve të vona të së enjtes, si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Belsh. Aksidenti ka ndodhur në...

Kërcet ar*a, qëllohen 2 të rinj. Përfundojnë me urgjencë në spital

Gjatë mesnatës, tek mbikalimi i ‘Qafë-Kasharit’ ka ndodhur një plagosje me armë zjarri. Dy të rinjtë e identifikuar me inicialet si E. S., 20...

Makina ‘fluturon’ në ajër këmbësoren në Durrës

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Durrës, ku një automjet tip "Ford" ka përplasur një këmbësore 78-vjeçare. Shtetasi me inicialet D. T., duke...

Rëndohet situata në spitalet Covid, Skëndaj: 70 urgjenca në 24 orë

Gazetari Erjon Skëndaj tha se gjendja në spitalet Covid në Tiranë është rënduar pasi ka pasur fluks të personave të infektuar. Në një raportim për...

Video/ Ambulanca ”ngec” në fushë, e shtyjnë futbollistët

Sfida e djeshme në Kupën e Portugalisë Braga-Porto tërhoqi vëmendjen për një episod sa komik aq dhe të çuditshëm. Pasi u dëmtua mbrojtësi David Karmo...

Itali: Mafia urdhëron ambulancat të mos përdorin sirenat, ja arsyeja

Pjesëtarët e mafias në qytetin italian të Napolit, thuhet se kanë kërcënuar punonjësit e urgjencës shëndetësorë, që të ndalin përdorimin e sirenave të alarmit,...

Aksident i rëndë në Kukës/Përplasen tre mjete, plagosen pesë persona

Një aksident me pasojë pesë persona të plagosur është shënuar sot në Kukës. Burimet paraprake, ende jo zyrtare bëjnë me dije se në aksident...

Foto/ Kaos te Infektivi, pacientë me Covid-19 presin në ambulanca

Situata e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë është përkeqësuar ndjeshëm gjatë ditëve të fundit. Teksa shifrat rriten, spitalet dedikuar COVID-19 janë në limitet e...

”Pacientët në ambulancë”, Bardhi: Covid 4 nuk është gati, Rama mashtron

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhit ka reaguar për situatën e rëndë në spitalin infektiv, ku shumë pacientë po marrin mjekime në ambulancë,...

Të fundit

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...