E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Kërcet ar*a, qëllohen 2 të rinj. Përfundojnë me urgjencë në spital

Gjatë mesnatës, tek mbikalimi i ‘Qafë-Kasharit’ ka ndodhur një plagosje me armë zjarri. Dy të rinjtë e identifikuar me inicialet si E. S., 20 vjeç dhe N. M., 19 vjeç, janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, teksa nuk dihet ende gjendja e tyre shëndetësore. Në të gjitha hyrjet-daljet e Tiranës janë ngritur pika kontrolli, dhe vijon kontrolli i zonës me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Njoftimi

Rreth orës 00:05, tek “Mbikalimi i Qafë-Kasharit”, në rrethana ende të paqarta dyshohet se janë plagosur me armë zjarri shtetasit E. S., 20 vjeç dhe N. M., 19 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha hyrje-dalje të Tiranës dhe vijon kontrolli i zonës me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...