E mërkurë, 15 Korrik, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

Ambasada

Greqia hap kufijtë me Shqipërinë? Ambasada greke jep njoftimin e fundit

Ambasada greke ka sqaruar qytetarët, për regjimin e lëvizjes nga Shqipëria. Pas 1 korrikut nuk ka ndryshim të lëvizjes drejt Greqisë. Drejt këtij shteti mund...

Reforma Zgjedhore në Shqipëri/ Thirrja e Ambasadës së Britanisë së Madhe

Dje ishte afati i fundit i përfundimit të Reformës Zgjedhore në Shqipëri, mirëpo Këshilli Politik nuk mundi që të arrinte një marrëveshje. Palët pritet që...

Britania e Madhe merr vendimin drastik, mbyll ambasadën në Korenë e Veriut

Britania e Madhe ka vendosur të mbyllë ambasadën e saj në kryeqytetin e Koresë së Veriut, duke urdhëruar stafin të largohet nga vendi. Mediat e...

Protesta për Teatrin/ Ambasada e SHBA thirrje qytetarëve amerikanë

Ambasada e SHBA në Tiranë iu bën thirrje të gjithë qytetarëve amerikanë që jetojnë në Shqipëri, që të kenë kujdes në demonstratën e iniciuar...

COVID-19/ Ambasada e SHBA: Po ndihmojmë për zbulimin e rasteve pozitive

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri njofton se përmes USAID po ndihmon për furnizimin e laboratorëve me pajisje testimi, për rritjen...

Riatdhesimi i qytetarëve amerikanë, reagon Ambasada e SHBA

Gjatë dy ditëve të fundit, Ambasada Amerikane ka ndihmuar 64 qytetarë dhe rezidentë amerikanë të udhëtojnë nga Shqipëria në drejtim të Shteteve të Bashkuara. Siç...

Ambasada e SHBA njoftim për qytetarët amerikanë: Nesër, fluturimi i fundit

Ambasada Amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët amerikanë në Shqipëri se nesër, (e mërkurë 1 prill), mund të jetë fluturimi i fundit nga Tirana. Kësisoj,...

Ambasadat e huaja dhe organizatat ndërkombëtare mesazh shqiptarëve

Pas situatës së krijuar nga koronavirusi në vend, komuniteti i partnerëve ndërkombëtarë të Shqipërisë dhe organizata ndërkombëtare si OKB, Ambasada Amerikane, Ambasada e BE,...

Qytetarët respektojnë oraret nga frika e gjobës, Ambasada e SHBA-së ka një mesazh

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka ndarë me qytetarët një nismë të Këndit Amerikan në Vlorë, ku i fton të gjithë të marrin pjesë...

Pompeo takim me Ramën / Ambasada e SHBA nxjerr prapaskenat

Sekretari amerikan i Shtetit Michael R. Pompeo, priti të mërkurën në Departamentin e Shtetit kryeministrin Rama. Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë detaje...

Të fundit

Rama: Nëse Basha nuk e do më paktin e 5 Qershorit, e heqim

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me marrëveshjen e 5 qershorit. Basha deklaroi më herët sot se...

“Shkelje e marrëveshjes së 5 qershorit”/ Rama i përgjigjet zyrtarit të CDU-së

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratave të nënkryetarit të grupit CDU-CSU, së Bundestagut gjerman, David Wadephul. Ky i fundit është shprehur se miratimi i...

Ndryshimet kushtetuese/ Rama: Reagimi i Metës dhe opozitës i papranueshëm

Kryeministri Edi Rama ka folur rreth votimit të djeshëm për listat e hapura dhe ndalimin e koalicioneve nga Komisioni i Ligjeve. Në një konferencë për...

Soreca: Pa reformën zgjedhore nuk fillon konferenca e parë ndërqeveritare

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka kërkuar nga palët politike që të vijojnë me zbatimin e marrëveshjes së 5 qershorit. Nga Vlora, Soreca...

U nisën të pastër, pas një muaji peshkatarët kthehen të infektuar me koronavirus

Një ngjarje e çuditshme është regjistruar në Argjentinë, ku disa peshkatarë që kishin më shumë se një muaj në det të hapur kanë rezultuar...