E martë, 20 Prill, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

Albcontrol

Të mjelësh dallëndyshet në ajër

Nga: Lorenc Vangjeli Fati është më kapriçioz se gratë e bukura. Flora Ndreca, një nga ekspertet e AlbControlit, deri një javë më parë njihej vetëm...

Del e plotë letra e Presidentit Meta për KLSH-në: Auditoni Albcontrolin

Letra e Presidentit Meta: Zoti Kryetar i Kontrollit të Lartë të Shtetit,   Kompania shtetërore “Albcontrol” sh.a. me kapital 100 % shtetëror ka përgjegjësinë ligjore të menaxhojë...

Balluku: Plani i pengmarrjes dështoi, Albcontrol në normalitet

Belinda Balluku në Twitter: Albcontrol në normalitet të plotë. Kontrollorët e kthyer në përgjigje të apelit tonë jane në krye të detyrës. Drejtësia të zbardhë...

Berisha nxjerr emrat e socialistëve që u punojnë të afërmit në Albcontrol

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka mohuar akuzat se qëndron pas protestës së kontrollorëve në aeroportin e Rinasit, të cilën kreu i qeverisë Edi Rama e...

Kaosi me Albcontrol/ Baçi: Qeveria të zgjidhë situatën dhe jo të arrestojë

Prej ditës së djeshme, Shqipëria mbylli të gjitha fluturimet hyrëse dhe dalëse nga Rinasi për një afat të pacaktuar. Kjo për shkak se 65 kontrollorët...

Lidhini se u çmendën, shpallën “grusht shteti”

Andi Bushati Ka mjaftuar një grevë disa orëshe e 65 punonjësve të Albcontrol, për të parë fytyrën e regjimit që kemi mbi kokë. Në fakt,...

Minutë pas minute/ Meta i kërkon KLSH-së auditim ndaj AlbControl-it

Zyra e Shtypit e Presidentit: Presidenti Meta i kërkon Kontrollit të Lartë të Shtetit nisjen e auditimit të plotë në shoqërinë "Albcontrol" 8 prill 2021 Nisur nga...

AlbControl kërkon ndihmë nga partnerët strategjikë për kontrollorë

AlbControl ka kërkuar ndihmë nga partnerët strategjikë për zhbllokimin e situatës së krijuar në aeroportin e Rinasit, ku kontrollorët hynë në grevë dhe bojkotuan...

Kontrollorja tregon arsyen pse pezulluan punën në Albcontrol

Flora Ndreca, një nga kontrolloret ajrore që ka vendosur të pezullojë punën, ka treguar në emisionin “Opinion”  përse kontrollorët vendosën të pezullonin punën e...

Bllokimi i punës në Rinas/ Hajdari: Jo vetëm çështje lekësh, do bëhen pishman

Greva e kontrollorëve të Albcontrol në aeroportin e Rinasit, ka rizgjuar dhe debatin politik në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Republikës...

Të fundit

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë, Ardi Veliu falënderon policin Shkëlzen Tafa

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë në bulevardin “Migjeni”, Drejtori Veliu falënderon punonjësin e Policisë Shkëlzen Tafa. Paraditen e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së...

Gazetarët pa Kufi: Gazetaria e besueshme e bllokuar në mbi 130 vende

Organizata Gazetarët pa Kufi (RSF) thotë se gazetaria që ajo e quan vaksinën kryesore kundër disinformimit, është bllokuar plotësisht ose pjesërisht në 73% të...

Kryesia federale e CDU-së mbështet Armin Laschet si kandidat për kancelar

Besniku i Angela Merkelit, Armin Laschet, i cili që nga janari është në krye të CDU-së, mbështetet tani nga kryesia e partisë edhe si...

KQZ/ Celibashi: Nuk tolerojmë asnjë komisioner, që vë në provë forcën e ligjit

Ilirjan Celibashi: “Po e nis me procesin e printimit të fletëve. Ne kemi përfunduar, kemi të magazinuar dhe kemi filluar ndarjen e fletëve të...

FOTO/ Autori i plagosjes në tavolinë me drejtues të Bashkisë së Kavajës

PD publikoi një foto ku duket autori i plagosjes, Ndriçim Jonuzi në shoqërinë e kryetarit të Bashkisë së Kavajës dhe dy personave të shpallur...