E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

ajri

OBSH: Ka mundësi që virusi të përhapet edhe përmes ajrit

OBSH pohon se ka prova të reja, që tregojnë se koronavirusi mund të përhapet nga grimca të vogla që rrinë pezull në ajër. “Kemi folur...

Shkencëtarët: Koronavirusi edhe më i rrezikshëm, përhapet nga ajri

Gazeta The New York Times shkruan se një grup prej 239 shkencëtarësh nga 32 vende të ndryshme do të botojnë në një revistë shkencore javën e...

Bien kambanat e alarmit, çfarë po ndodh me ajrin në Ballkan

Në qytetet e mëdha në vendet e Ballkanit si dhe në Itali qytetarët përballen me problemet nga smogu dhe ajri i ndotur. Të premten (17.01)...

Policia greke operacion nga ajri, toka dhe uji/ Ja arsyeja

Policia greke po zhvillon një operacion të madh në ishullin e Skopelos. Mediat greke raportojnë se forca të shumta nga ajri, toka dhe uji po...

4 të vdekur në ditë nga ajri i ndotur: Pse Shqipëria s’po e fiton dot betejën me plehrat

Që prej vitit 1970, në mbarë botën kremtohet çdo 22 prill Dita e Tokës. Në shumë qytete, ndalohet lëvizja me makinë në rrugët kryesore,...

5 mln euro drogë drejt Italisë. Ndjekje nga ajri dhe deti. Bien në pranga dy shqiptarët (Video)

Dy skafistë shqiptarë janë vënë në pranga, pasi në gomonen e tyre është gjetur drogë me një vlerë prej 5 milionë euro. Guardia di Finanza...

Vdekja vjen nga ajri/ Ndotje e lartë në Tiranë, qytetarët të rrezikuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri të ditur se ndotja e ajrit vret ende 7 milionë njerëz çdo vit. Nëntë nga 10 njerëz në të...

Vdekja na vjen nga ajri, raporti: Ja sa njerëz vret në Shqipëri

Shumica e popullsisë së botës jeton në zona ku cilësia e ajrit nuk është e shëndetshme. Ky konkluzion vjen nga raporti më i fundit...

Policia zbarkon në terren, droni i fuqishëm do të vëzhgojë nga ajri

Opozita nis mesditën e sotme protestën e paralajmëruar më herët, kundër qeverisë Rama dhe kapjes së saj nga krimi. Policia thotë se ora 16:00...

Dashuria për Serbinë, Rusia dhe SHBA gati të “luftojnë” nga ajri 

“Serbia nuk do të jetë në gjendje të sigurojë zhvillimin e saj të ardhshëm ekonomik, politik dhe ushtarak pa u mbështetur në një bllok...

Të fundit

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...

Moti për nesër/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia, rikthehen reshjet e shiut

Sot pasdite (e diel, dt. 20) nuk priten reshje. Nesër (e hënë, dt. 21) priten reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e...

“Kjo foto turpi do mbesë një njollë e zezë në historinë e shtypit grek”, Turqia shpërthen ndaj Greqisë

Ministri i Mbrojtjes së Turqisë, Hulusi Akar, ka reaguar ashpër ndaj titullit të një gazete greke, e cila ofendon presidentit Erdogan. Tensionet Turqi-Greqi nuk...