E hënë, 6 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

“Air Albania”

Prishi marrëveshjen duke e futur në kurth, bosi turk padit aksionerin e Air Albania

Biznesmeni i njohur turk, Adnan Polat, ka paditur aksionerin e Air Albania, Sinan Idrizi, për vjedhjen e 3.5 mln dollarëve. Detajet i përcjell gazeta...

Riatdhesimi i shqiptarëve, Balluku jep detajet

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka sqaruar procedurën si do të bëhet riatdhesimi i shqiptarëve që kanë ngelur jashtë. Balluku tha se...

Tirana-Partizani/ Arrestohen 2 tifozë, 9 të tjerë procedohen penalisht

U zhvillua mbrëmjen e djeshme derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani, ndeshja e cila përfundoi me rezultatin 5-1 për bardheblutë. Mirëpo ditën e sotme policia njofton se...

Braçe ia kthen FSHF-së: Nuk bëhet kallëzimi penal në Instagram

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të FSHF-së për dëmtimin e stolave në stadiumin “Air Albania”. Përmes një postimi në Instagram, Braçe i bën...

Miqësorja e yjeve, sonte zbresin në fushë Shqipëria dhe Italia

Do të luhet mbrëmjen e sotme ndeshja e parë e bamirësisë e organizuar nga Sindikata e Futbollistëve të Shqipërisë. Ndeshja do të shohë përballë ekipet...

Ndeshja e bamirësisë/ Lista e yjeve të futbollit që do zbresin në ‘Air Albania’

Publikohen emrat e futbollistëve që do të zbresin mbrëmjen e 10 janarit në stadiumin e ri “Air Albania” për ndeshjen e bamirësisë. Të ardhurat nga...

‘Blindohet’ kryeqyteti për derbin Partizani-Tirana, ja cilat rrugë do bllokohen

Mbrëmjen e sotme në orën 17:00 do të luhet derbi i shumëpritur mes Partizanit dhe Tiranës. E kur vetëm pak orë na ndajnë nga ndeshja,...

Tifozët nuk hanë fara luledielli në stadiumin e ri

Nga: Lorenc Vangjeli Pakkush e kujton pamjen klasike e të riut të djeshëm nën regjimin komunist. I papunë, depresiv, shpesh praktikisht i virgjër, ai ishte...

‘Air Albania’/ Hodhën shishe në fushë, kamerat e sigurisë identifikojnë personat

Burime për policinë bëjnë me dije se janë identifikuar 2 persona të cilët kanë hedhur shishe në fushën e stadiumit “Air Albania”. Ky aksion vjen...

Lagia e tifozëve, gafa e stadiumit të ri pasqyrohet edhe nga mediat e huaja

Mbrëmjen e djeshme u luajt në “AirAlbania” ndeshja Shqipëri-Francë, gjatë së cilës nuk munguan edhe incidentet. Një nga impiantet që bën vaditjen e fushës nuk...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...