E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

agim kajmaku

Pse e mbrojti kryeministri Agim Kajmakun?

Lirimi i ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i njohur ndryshe edhe si “zotnia i luleve” për shkak të biznesit të tij disavjeçar dhe për...

Akuzat e PD për Kajmakun/ Prokuroria: I është kërkuar të depozitojë gjurmët e gishtave, rasti po vlerësohet me përparësi

Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar se ka nisur procedurat për kryerjen e verifikimeve mbi figurën e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, nisur nga pretendimet...

“PD është limoni i shtrydhur që s’i duhet më njeriu”, Kajmaku: S’jam marrë kurrë me trafiqe dhe krime!

Pas akuzave të PD-së, ku e akuzon kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku se është arrestuar e dënuar në Greqi për falsifikim parash, ky i fundit...

PD paralajmëron konferencë të rëndësishme, ja çfarë pritet të publikohet

Selia e Partisë Demokratike ka njoftuar një konferencë të rëndësishme për mediat në orën 12:00, ditën e sotme. Sipas informacioneve paraprake, sekretari i Përgjithshëm i...

Basha nxjerr videon: Agim Kajmaku i fshihet drejtësisë greke

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka shpërndarë sot një video në rrjetin social Facebook, ku shprehet se Rama përbën kërcënim për shqiptarët. Basha shton...

VOA: PD po ndjek me Kajmakun të njëjtën strategji si me Valdrin Pjetrin

Në Shqipëri Partia Demokratike dha sot disa detaje të tjera me të cilat ajo shoqëroi akuzat ndaj kryebashkiakut socialist të Vorës Agim Kajmaku, i...

“Rama e bëri Kajmakun të mashtrojë”, PD: Përgjigju pyetjeve kryeministër

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, i kërkon kryeministrit Rama t’u japë përgjigje 3 pyetjeve në lidhje me kryetarin e Bashkisë së Vorës,...

Akuzat e PD-së ndaj Kajmakut, Prokuroria pranon kërkesën për nisjen e hetimeve

Prokuroria ka pranuar sot kërkesën e PD-së, për të nisur hetimet dhe verifikimin e të dhënave personale, të kryetarit të Bashkisë së Vorës, Agim...

PD: Rama bashkëpunon me kriminelët, Kajmaku i Vorës ka probleme me drejtësinë

Një ditë më parë, PD iu drejtua Prokurorisë, duke i kërkuar të verifikonte figurën e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, me pretendimin se ai...

VOA: PD kërkon verifikimin e kryebashkiakut të Vorës

Në Shqipëri, Partia Demokratike, ju drejtua sot zyrtarisht Prokurorisë duke kërkuar që të nisë verifikimet lidhur me kryebashkiakun socialist të Vorës, Agim Kajmaku. Sipas...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...