E enjte, 22 Prill, 2021
19 C
Tirana

Etiketa

aeroporti i rinasit

Greva e Albcontrol/ Policia ushtarake dhe FNSH zbarkojnë në Rinas

Situata te aeroporti i Rinasit duket se po tensionohet pas grevës nga kontrollorët e kompanisë Albcontrol. Mësohet se policia ushtarake dhe Forcat e Ndërhyrjes së...

Foto/ Arsyet pse u deklarua paaftësia për punë nga kontrollorët e Albcontrol

Aeroporti i Rinasit është përfshirë nga kaosi, për shkak të anulimit të fluturimeve, pas grevës së punonjësve të Albcontrol. Ndërkohë, është bërë publike një foto,...

Situata e Rinasit / Reagon Meta : I shqetësuar për situatën që po ndodh

Postimi i presidentit Meta: Jam shumë i shqetësuar për situatën, që po zhvillohet me ndërprerjen e shërbimeve të fluturimeve ajrore për shkak të reagimit të...

Tiranë / Paralizohet aeroporti i Rinasit, kullat pa kontrollorë

Aeroporti i Rinasit është paralizuar ditën e sotme pasi Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në grevë. Në Rinas...

Ktheu ligjin për koncesionin e aeroportit, Meta: Kapje e shtetit nga një dorë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dorëzuar zyrtarisht në Kuvend dekretin për rishqyrtim të ligjit për Aeroportin e Rinasit. Në një konferencë për mediat me...

Kaluan afatet e qëndrimit, riatdhesohen 25 shqiptarë në Rinas

Policia bën me dije se 25 shqiptarë që kishin kërkuar azil, apo kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen, janë riatdhesuar ditën e...

Mbyllen hetimet për grabitjen në Rinas, SPAK dërgon dosjen për gjykim për 8 të pandehur

SPAK në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake për ngjarjen e ndodhur në datën 9 prill...

Të fundit

Veliu në deklaratë për shtyp / Vetëm Policia ka detyrë ruajtjen e votës

Deklaratë për shtyp Përshëndetje, Sot, më datë 22.04.2021, shërbimet e Policisë Gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, në kuadër të hetimit në lidhje me procedimin...

OSBE mbi vrasj*n e Xhuvanit: Fushata nuk mund të njolloset me gjak e dhunë

Deklarata e OSBE: “Prezenca e OSBE-së në Shqipëri vërejti me shqetësim incidentin e dhunshëm, që çoi në humbjen e jetës në Elbasan. Mendimet tona janë,...

Demokracia në distancë:Të gjitha gafat e politikanëve gjatë komunikimeve “Zoom”

Nga Matteo Castellucci “Linkiesta” Politika ndikohet nga të njëjtat pajisje që mundësojnë mësimin nga distanca nëpër shkolla, me ndryshimin që parlamentarët paguhen më mirë. Në...

Rama: Shihemi sonte, në orën 6, tek sheshi i Skënderbeut të tregojmë pasionin

Edi Rama: "Faleminderit patronazhistëve tanë dhe forca, derë më derë, çdo trokitje e juaja për 12-ën e pavarësisë, 12-ën e lindjes së Partisë Socialiste,...

Britania e Madhe në rrezik, Skocia mund të fitojë pavarësinë deri në vitin 2023

Nga Anthony Salamone “Eu Observer” Skocia do të zgjedhë një parlament të ri muajin e ardhshëm. Politikanët e zgjuar nuk e humbasin asnjëherë rastin për...