E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

25 prilli

Raporti i OSBE për zgjedhjet e 25 prillit, reagon delegacioni i BE në Shqipëri

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri, ka reaguar pas publikimit të raportit final nga ana e OSBE-ODIHR, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas...

PS kontrolloi administratën/ OSBE publikon raportin për zgjedhjet e 25 prillit

OSBE-ODIHR ka publikuar raportin final për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri. Në raportin prej 36 faqesh, janë publikuar të gjitha përfundimet e...

Përralla se do bëhej nami pas 25 prillit dhe qetësia para furtunës

Nga Alfred Peza Lulzim Basha kishte premtuar se do të bënte namin pas shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve të 25 prillit, sepse e konsideron të...

Premisa nga duhet të fillojë kritika ndaj PD-së

Nga Fitim Zekthi për panorama.al Pas zgjedhjeve të 25 prillit ka një intensifikim të pazakontë në media dhe debatin publik të përpjekjeve për të zhvendosur arsyet...

“Revolucioni i ri” i elitës së vjetër dhe leksioni i 25 prillit

Nga: Alfred Peza Ka një përpjekje tmerrësisht të sforcuar këto ditë, në formën e mobilizimt të ri nga aktorë dhe faktorë rreth Sali Berishës dhe...

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulzim Bashën! Por…

Nga Artur Zheji “Birn”, bën shpesh zbulime dhe investigime të pazakonta, të cilat herë janë në favor dhe herë janë kundra, njerës apo tjetrës palë...

Kavajë/ Basha flet me strukturat për rënien e demokracisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha foli sot nga Kavaja ku ishte për një takim me strukturat e atyshme lidhur me mosnjohjen e 25...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ PD u këkron informacion 100 institucioneve

Pas refuzimit të Komisionit për Ankimim dhe Sanksione pranë KQZ-së (KAS) për të siguruar prova nga institucionet shtetërore, Partia Demokratike iu ka kërkuar informacion...

Pas 25 prillit “e vjetra po shembet, kohët po ndryshojnë…”

Nga ALFRED PEZA  Fitorja e tretë radhazi nga ana e PS dhe Edi Ramës, në zgjedhjet e fundit Parlamentare, prishi një cikël 24 vjeçar ku...

Rama nën dritën e slloganit: “Hap kutitë ose largohu”

Dilema nëse Shqipëria zhvilloi zgjedhje normale, apo 25 prilli ishte një kasaphanë elektorale, ka hyrë në një hulli rutinore, ku detajet teknike dhe piruetat...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnjë, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...