E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

14 persona

Dhuna në protestën e opozitës, policia arreston 14 persona

Protesta e ditës së shtunë e thirrur nga opozita pati disa incidente, ku protestuesit tentuan të çajnë kordonin e policisë te Parlamenti. Situata agravoi...

Restoranti bëhet shkrumb e hi nga zjarri, vdesin 14 persona në Indi

Të paktën 14 njerëz vdiqën, pas një shpërthimi të madh që ndodhi në një restorant të njohur në Mumbai, në Indi mëngjesin e sotëm. Shumë...

Rusi/Minibusi përplaset me kamionin, humbin jetën 14 persona

Në republikën ruse të Mari El, 600 kilometra në lindje të Moskës një minibusi është përplasur me një kamion. Të paktën 14 persona kanë...

Goditet banda mafioze Shqipëri-Holandë-Itali/Sekuestrohet 1 ton kanabis, 14 persona në pranga

Një tjetër bandë e trafikut të drogës është goditur në Italia, në një opreacion të zhvilluar nga zhvilluar nga policia e Firences. Rreth një...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...