E martë, 4 Gusht, 2020
33 C
Tirana

Treni s’kishte më vende bosh, ministra ulet në shkallët e vagonit

Më të lexuarat

U paraqit në gjendje të rëndë tek Sanatoriumi, ndërron jetë mjeku i njohur shqiptar

Mjeku Anibal Byberi nuk ia ka dalë dot mbanë me COVID-19. Mjeku ishte i shtruar në spitalin "Shefqet Ndroqi", por për fat të keq...

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Ish-deputeti i PS jep lajmin e mirë: Negativ pas 25 ditësh, do qëndroj në spital

Ish-deputeti i PS, Fatmir Toçi, ka njoftuar se ka fituar betejën me COVID-19 dhe pas 25 ditësh tamponi i fundit ka rezultuar negativ. Ai do...

“Ka njerëz që kanë turp nga infektimi, 10 të shtruar nga moshat 25-40 vjeç”, mjekja lëshon alarmin

Mjekja Silvana Bala, ka trajtuar një problematikë që është shfaqur me qytetarët në vend, të cilët kanë turp të pranojnë se janë infektuar. Për...

Ish-deputeti i PD-së largohet nga Shqipëria, me një detyrë të re në Irak

Në zgjedhjet e ardhshme, Partia Demokratike do të hyjë me një ekspert financash më pak. Sherefedin Shehu, ish-deputet i kësaj partie, dhe ish-zv.ministër i...

Pandemia/ Posta Shqiptare jep njoftimin e rëndësishëm për pensionistët

Posta Shqiptare ka dalë me një tjetër njoftim, duke marrë shkas nga situata kritike si pasojë e COVID-19. Në kuadër të parandalimit të radhëve...

Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak

Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka origjinën nga një laborator që...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga pandemia në Kosovë

Kosova ka regjistruar pothuajse një përgjysmim të numrit të viktimave nga koronavirusi, në bilancin e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit, vendi fqinj ka regjistruar...

Hapi tunel për të nxjerrë djalin nga burgu, dështon plani i nënës 51-vjeçare

Një grua 51-vjeçare u arrestua nga policia, pasi u kap duke hapur një tunel për të nxjerrë të birin nga burgu. Ajo kishte marrë me...

Në të vërtetë, këshilltarja federale, e ngarkuar për Ministrinë e Transportit, është dashur të udhëtojë e ulur në shkallët e trenit që do të dërgonte në SRF, për shkak të mungesës së vendit në vagon, shkruan “20 Minutes”.

Incidenti ndodhi mbrëmjen e së premtes, njofton televizioni zviceran në një Tweet me foto, ku shihet shpina e saj dhe përpjekja për të klasifikuar dosjet e saj me një bashkëpunëtore femër.

Ajo, siç thuhet më tej, është dashur të merrte pjesë në programin e famshëm debativ “Arena”.

Tema e këtij debati ka qenë çështja e biçikletave për të cilën zviceranët duhet të vendosin më 23 shtator, përcjell Albinfo.

Një ekip i medias sociale e ka fotografuar politikanen nga Aargau, duke e përshkruar foton si “jashtëzakonisht simpatike” dhe duke shtuar komentin: “Herën tjetër është më mirë të vini me biçikletë në “Arena”, apo jo Zonja këshilltare federale? ”

Në Twitter, nga ana tjetër, shumë përdorues të internetit kanë konstatuar se ky është vetëm një veprim i pastër komunikimi nga ana e Doris Leuthardit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I premtoi se do ta ndihmonte të merrte kredi, prangoset ‘avokati’

Nga ana e policisë është vënë në pranga një 30-vjeçar me inicialet A. C., banues në Burrel. Shtetasi në fjalë, me anë të mashtrimit...

Në kërkim babai i deputetit të opozitës, administrator i firmës që nxirrte pllaka dekorative

Policia e Beratit ka shpallur në kërkim shtetasin Selim Qama, 61 vjeç, banues në Tiranë, administratori i një subjekti. Raportohet se ai ka dëmtuar...

Propozimet e kandidaturave në PD/ Besnik Mustafaj: Detyra më e vështirë që kam marrë përsipër

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, pjesë e Komisionit për Vlerësimin e Kandidaturave në PD, në një prononcim për mediat deklaroi se ka një prurje...

U akuzua se organizoi tender për 2 mijë lojëra ‘Mos u nxeh’/ Pandeli Majko: ‘Mos u mërzit motër’

Së fundmi ka qarkulluar në media një informacion se Ministria e Diasporës ka hapur një tender, ku ka porositur printimin e 2000 lojërave “Mos...

Tiranë/ 55-vjeçari bie nga lartësia e pallatit ku po punonte

Një 55-vjeçar ka rënë nga një pallat në ndërtim, në Tiranë. Burimet paraprake njoftojnë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:35, në rrugën “Hoxha...