E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Supersfida e gjysmëfinales në ”Euro 2020”, ja si kuotohen Italia dhe Spanja

Mbrëmjen e sotme duke filluar nga ora 21:00, do të luhet supersfida midis Italisë dhe Spanjës në ”Wembley Stadium”, ndeshje e vlefshme për gjysmëfinalet e ”Euro 2020”.

Të dyja ekipet kanë ardhur me meritë deri në këtë fazë, por vetëm njëra prej tyre do të mund të shkojë në finalen e madhe të 11 korrikut.

Sipas kompanive të basteve, italianët janë më të favorizuar për të kaluar më tej, teksa fitorja e tyre kuotohet me koeficientin 2.4.

Ndërkohë, Spanja shihet si më pak favorite në këtë ndeshje, dhe fitorja e tyre kuotohet nga kompanitë me koeficientin 3.1, ndërsa barazimi 3.3

Ndeshja pritet të sjellë spektakël, ashtu siç të dyja ekipet ndër më të mirat në Evropë, kanë ditur të sjellin sa herë janë përballur midis tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...