E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Për një biletë në finalen e madhe, publikohen formacionet e Italisë dhe Spanjës

E gjithë Evropa do t’i ketë sytë mbrëmjen e sotme në ”Wembley Stadium”, aty ku Italia dhe Spanja do të ndeshen për një vend në finalen e ”Euro 2020”.

Teksa na ndajnë rreth 1 orë nga fillimi i kësaj supersfide, janë bërë publike edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, ku nuk vërehen ndryshime nga trajnerët.

Formacioni i Italisë: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne.

Formacioni i Spanjës: Unai Simón; Azpilicueta, Laporte, Eric García, Jordi Alba; Koke, Busquets, Pedri; Dani Olmo, Ferrán Torres, Oyarzabal.

Itali-Spanjë do të jetë përballja mes skuadrave evproiane që është vënë re më shpesh në turnetë madhorë. Kjo e së martës do te jetë sfida e 7 mes Spanjës e Italisë në një kampionat Evropian.

Ky është evropiani i katërt radhazi që këto dy skuadra përballen me njëra-tjetrën në fazën me eliminim direkt me Spanjën që kaloi turnin në 2008 dhe fitoi finalen e 2012 përpara se Italia ta Eliminonte në 2016.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...