E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Shuplakë” e fortë opozitës/Danielsson: Kthehuni në Kuvend

Pak çaste më parë, drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Zgjerim në Bashkimin Evropian, Christian Danielsson i dha një ‘shuplakë’ të fortë opozitës, lidhur me djegien e mandateve. Ai nuk është mjaftuar vetëm me deklaratën për media, pasi ka përcjellë një tjetër mesazh në Twitter.

Zyrtari i BE shprehet se mënyra e vetme për zgjidhjen e çështjeve është që opozita të angazhohet në Parlament, dhe të heqë dorë nga protestat e dhunshme.

“Takim konstruktiv me përfaqësues të partive opozitare, mbi situatën aktuale politike. Shqipëria po përballet me sfida, por mënyra e vetme demokratike për zgjidhjen e çështjeve mbetet që të angazhohen në Parlament.

Nxitja e veprimeve të dhunshme në protesta është absolutisht e papranueshme”, shkruan Danielsson.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...