E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Video/Kur Bin Laden fantazonte të martohej me Uitni Hjuston

Sado e pazakontë që mund të duket, kryeterroristi arab, thuhet se iu vardis për disa kohë yllit të muzikës botërore, duke ëndërruar të martohej me të, edhe pse nuk ishin takuar ndonjëherë bashkë. Kola Boof, ish e dashura e tij në vitet 1990, dëshmon në librin e saj me kujtime, se në atë kohë Bin Laden, bënte një jetë të shfrenuar mes seksit, drogës, dhe vallëzonte vazhdimisht nën rritmet e muzikës perëndimore. Sheiku e cilësonte Uitnin si gruan më të bukur, që ai kishte parë ndonjeherë.

Ai ishte kaq shumë i fiksuar pas saj, sa që mendonte se ajo i përkiste besimit islam, të cilin e kishte lënë pas dore nën ndikimin e kulturës amerikane dhe bashkëshortit të saj, Bobi Braun. Sipas Boof, Bin Laden shprehej vazhdimisht se një ditë do të shkonte enkas në SHBA, dhe do përpiqej të organizonte një takim me Uitnin.

Madje ai kishte planifikuar edhe vrasjen e bashkëshortit të këngëtares, që ajo të ishte e lirë të martohej me të. Bin Laden ishte kaq i marrosur pas këngëtares amerikane, saqë edhe gratë e tij i urdhëronte të stilonin flokët si Hjuston. Në rast se këngëtarja pranonte të martohej me të, ai kishte menduar t’i dhuronte një rezidencë që zotëronte në periferi të Kartumit, në Sudan.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...