E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Pas dëmtimit të Gjetanit, Ferit Keta merr rrezikun dhe del përballë Zarate (Video)

Ferit Keta do të ngjitet sërish në ring për të vijuar rrugën drejt ngritjes në nivelet më të larta të boksit europian. Luftëtari kuqezi do të përballet të shtunën, në orën 21:00, me një rival mjaft të vështirë, argjentinasin Emilion Ezeqiuel Zarate.

Për hir të së vërtetës, kjo sfidë ishte programuar për Gjetanin, por gjendja jo e mirë shëndetësore e 35 vjeçarit e detyroi trajnerin Ismail Keta të ndryshonte në momentet e fundit dhe në ring do të zbresë Feriti.

Ky superduel do të zhvillohet në “Pabellon Ciudad Deportiva” në qytetin spanjoll të Moralzarzal. Zarate ka një rekord për t’u respektuar, ku në 45 ndeshja si profesionist ka regjistruar 21 fitore, 12 prej të cilave me “knock-out”. Ndërkohë, Ferit Keta, i cili nuk e ka ndërprerë stërvitjen, vjen në këtë përballje pas triumfit në “kick-box” ndaj turkut Fetih Mehmet Karakus, aty ku siguroi edhe titullin e kampionit të botës, ndërsa në boksin profesionist 30-vjeçari ka një rekord të përsosur prej 11 fitoresh në 11 ndeshje, 8 prej të cilave me “knock-out”.

Nuk do të jetë një duel i thjeshtë, por djaloshi nga Bulqiza është edhe një herë i gatshëm të bëj krenar të gjithë mbështetësit kuqezi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...