E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

përballë

“Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”/ Flet i riu që u përball me turmën raciste në Maqedoni

Grupi i tifozëve të njohur si “Komitt” ka shkaktuar mjaft polemika në Maqedoninë e Veriut, me thirrjet e tyre anti-shqiptare: “Shqiptari i mirë është...

Shqipëria shton masat përballë koronavirusit në portet detare e ajrore

Autoritetet shëndetësore në Shqipëri pohuan shtimin e masave për të parandaluar hyrjen e koronavirusit në vend. Zyrtarët thanë se nuk ka vend për panik dhe...

Këmbimi valutor/ Dollari vazhdon të forcohet përballë lekut

Edhe në mesjavë në tregun e këmbimit valutor vendas leku vazhdon të jetë i zhvlerësuar në raport me të gjitha valutat, ashtu si në...

Rajmonda Bulku: Ja çfarë do t’i thoja Xhevdet Ferrit, po ta kisha përballë

Aktorja Rajmonda Bulku është përlotur në studion e emisionit “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në “News24”, teksa ka folur për aktorin e ndjerë,...

Tregtari i Venedikut përballë Tregtarit të Kushtetutës

Nga Endri Kajsiu A mund të shlyesh borxhin, duke marrë një kile mish nga trupi i gjallë i një njeriu, por pa i derdhur asnjë...

Bota s’duhet ta braktisë Ballkanin, përballë ndërhyrjes në rritje të Rusisë

Nga Tim Marshall “The National” NATO nuk është e sigurt në vetvete, BE-ja është e përçarë si kurrë më parë, Rusia është tek dera, dhe...

Çfarë do t’i thoshit Ramës, Berishës, Bashës, Metës? Përgjigjet epike të qytetarëve

Prej muajsh kriza politike në vendin tonë duket se nuk është aspak pranë zgjidhjes. Përkundrazi, çdo ditë e më tepër ajo është duke u...

Champions League/ Partizani përballë ish-ekipit të Ansi Agollit, Shkëndija me fat

Në Nion të Zvicrës është hedhur ditën e sotme shorti për turin e parë kualifikues të Champions League. Dy skuadrat shqiptare, Partizani dhe Shkëndija...

Ditmir Bushati për zgjedhjet: Do donim që përballë të kishim kundërshtar

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur nga Shkodra për situatën politike në vend, pas prezantimit të kandidatit të PS për bashkinë Shkodër, Valdrin...

Krekosja e Haradinajt përballë Ramës, pas Berlinit!

Mbi polemikat shqiptare pas Samitit të Berlinit: përse më shumë duhet besuar Edi Ramës se shefit të qeverisë së Kosovës me 99 zëvendësministra? Nga Enver...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...