E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Video/Ja cilët janë 10 jahtet më të shtrenjtë në botë për vitin 2019

10-“The Rising Sun”. Çmimi: 200 milionë dollarë. 138 metra e gjatë, 82 dhoma, ka fushë basketbolli, kantinë vere, kinema private, pistë për uljen e helikopterit.

9-“Seves Seas”. Çmimi:200 milionë dollarë. 91.5 metra e gjatë, ka një pishinë të madhe, një kinema, dhe një palestër.

8-“Lady Moura”. Çmimi:210 milionë dollarë. Mund të mirëpresë deri në 30 miq, ka një ekuipazh prej 60 personash.

7-“Al Mirqab”. Çmimi:250 milionë dollarë. Mund të mirëpresë 24 miq, secili me suitën e tij.

6-“Dilbar”. Çmimi:263 milionë dollarë. 110 metra e gjatë. Zotërohet nga oligarku rus Alisher Usmanov.

5-“Al Said’. Çmimi:300 milionë dollarë. 155 metra i gjatë, akomodon deri në 70 mysafirë.

4-“Superyacht A”. Çmimi:323 milionë dollarë. Është në pronësi të manjatit rus Andrej Melniçenko.

3-”Dubai”. Çmimi:350 milionë dollarë. 163 metra i gjatë, akomodon deri në 115 të ftuar.

2-“Eclipse”. Çmimi:400 milionë -1.2 miliardë dollarë. Zotërohet nga manjati rus Roman Abramoviç. Ka 2 pishina, 1 nëndetëse, dhe 2 pista helikopteri.

1-“Streets of Monaco”. Çmimi:1 miliardë dollarë. Ende në ndërtim e sipër. Është modeluar sipas qytetit të famshëm të Monakos.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...