E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Kurrë nuk do ta kisha gjykuar si penallti”, ish-arbitri anglez: United ishte me fat

Ish-gjyqtari i Premier League, Mark Halsey mendon se Manchester United ishte me fat që mori një penallti në kohën shtesë. Britaniku mendon se Presnel Kimpembe nuk ka dashur me qëllim ta ndal topin me dorë brenda zonës së rreptësisë.

“Po të isha në VAR, kurrë nuk do ta kisha gjykuar si penalti. Gjyqtari bëri një gabim të qartë, por ai ishte nën presion sepse VAR-i i ka rekomanduar një rishikim.

Gjyqtari nuk ishte aq i guximshëm që të mbetej në vendimin e parë, kur nuk e tregoi pikën e bardhë. Duhet të jetë një lëvizje e qëllimshme e krahut drejt topit që të akordohet penallti.

https://youtu.be/bVpCcMTE1So?t=555

Pavarësisht nga pozicioni i dorës ose krahut, lëvizja e futbollistit nuk ishte e qëllimshme pasi që topi devijoi nga kofsha e këmbës në dorë”, tha ai.

Theksojmë se përgjegjësinë për ekzekutimin e penaltisë e mori Marcus Rashford, i cili realizoi golin e kualifikimit të United dhe eliminimit të PSG-së.

Ndryshe, “Djajtë e Kuq” kundërshtarin e radhës do ta mësojnë gjatë javës së ardhshme (15 mars), ku do të hidhet shorti në Nyon.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...