E martë, 31 Mars, 2020
14 C
Tirana

“Shqipëria e izoluar në shtëpi”, nis dezinfektimi nga ajri (VIDEO)

Lexo edhe ...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Zbuloni dëshirën e Anjeza Shahinit për ditëlindjen e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Sot këngëtarja me anë të një postimi në Instagram ka...

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit. Fondacionet e tyre 'Riri’s Clara Lionel'...

“Komisionet e KEMP-it nuk funksionojnë”/ Rama tregon rastet e zgjidhura

Në komunikimin e përditshëm me qytetarët, kryeministri Rama ka shpalosur disa nga cështjet që janë zgjidhur këto ditë. Çështjet e zgjidhura lidhen kryesisht me pensionet,...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka njoftuar me anë të një postimi në Twitter se ka filluar dezinfektimi edhe nga ajri perveç solucionit të lëngshëm në rrugë. Ky proces që me gjasë do zgjasë në kohë, ka startuar nga qëndra e kryeqytetit. Veliaj sqaron më tej të gjithë qytetarët se gjatë ditës këto mjete do të jenë në të gjitha akset e Tiranës.

“Filloi nga qendra e Tiranës dezinfektimi edhe nga ajri përveç solucionit të lëngshëm në rrugë! Pergjate dites do jemi ne te gjitha akset e kryeqytetit!

Me pak durim e bashkëpunim do e mundim këtë flamë e #DoJaDalim “, shkruan ai.

Një ditë më parë, edhe kryeministri Edi Rama u kërkoi qytetarëve që të zbatojnë ligjin special, aktin normativ për masat kundër përhapjes së koronavirusit.

Po ashtu Rama theksoi se këto ditë që jemi në vetë-izolim, nuk mund të rrimë si me pushime, por të rimodelojmë ekonominë familjare, pasi në këtë mënyrë mendojmë për ata që nuk kanë mundësi të ushqehen.

Në vendin tonë ka shkuar në 51 numri i të prekurve nga koronavirusi, mes tyre edhe 8 mjekë të cilët kanë pasur kontakte me pacientët e infektuar.

Në Shqipëri është shënuar vdekja e parë në Durrës, ndërsa qeveria ka marrë masat e nevojshme, dhe ka vendosur gjoba ndaj atyre që shkelin rregullat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Zbuloni dëshirën e Anjeza Shahinit për ditëlindjen e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Sot këngëtarja me anë të një postimi në Instagram ka...

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit. Fondacionet e tyre 'Riri’s Clara Lionel'...

“Komisionet e KEMP-it nuk funksionojnë”/ Rama tregon rastet e zgjidhura

Në komunikimin e përditshëm me qytetarët, kryeministri Rama ka shpalosur disa nga cështjet që janë zgjidhur këto ditë. Çështjet e zgjidhura lidhen kryesisht me pensionet,...

Humb jetën nga koronavirusi aktori i njohur i ‘Star Wars’

Aktori i Star Wars Andrew Jack ka vdekur në moshën 76 vjeçare nga koronavirusi. Andrew i cili ishte edhe një trajner i dialekteve, ndërroi jetë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT