Foto Galeri

“Shkarko Ilir floririn, merr urdhra nga Monika”/ Rrjeti merr ‘flakë’, qytetarët shpërthejnë ndaj presidentit

               Publikuar në : 10:54 - 10/06/19 M. S

Menjëherë pasi presidenti Meta anuloi zyrtarisht zgjedhjet e 30 qershorit, kryeministri Rama bëri lëvizjen e radhës. Ai mblodhi Kryesinë e Partisë Socialiste, ku dhe u vendos që të nisin procedurat për shkarkimin e Presidentit.

Rama i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Metës/ Spiropali: Të enjten nisim procedurën për shkarkimin

Kjo ngjarje e bujshme, nuk kishte si ti shpëtonte syrit kritik të qytetarëve, të cilët kanë shpërthyer me një mori komentesh, në një ndër postimet që ka bërë Rama në Facebook.

“Kryesia e Partisë Socialiste – Vendimi për kalimin e 7 milion lekëve të reja nga fondi i fushatës për banorët e dëmtuar nga tërmeti në qarkun e Korçës, si edhe vendimi për të iniciuar procedurën parlamentare të shkarkimit të Ilir Metës, për shkeljen e patolerueshme të Kushtetutës përmes ndërhyrjes brutale në procesin zgjedhor!”, shkruan Rama bashkëngjitur videos në fjalë.

Në kohë reale kanë ardhur komentet e ndjekësve, të cilët i kanë kërkuar Ramës, shkarkimin e presidentit Meta. Qytetarët e kanë cilësuar  vendimin e Metës si një sjellje rrugaçërie, të një fëmije kapriçoz, dhe jo i një Presidenti të përgjegjshëm për vendin.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT