Aktualitet

Sërish tërmet në Shqipëri, zhvendoset epiqendra e lëkundjeve


               Publikuar në : 18:28 - 02/12/19 M S

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë pasditen e sotme në Shqipëri. Epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3,7 rihter, e ndërsa lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në kryeqytet.

Lëkundjet duket sikur po vijojnë me të njëjtin ritëm, por kjo sipas sizmiologëve është normale, pas tronditjes së madhe që morëm në 26 nëntor. Goditja kryesore kaloi, dhe sa vjen e shkon në shuarje. Kjo pasi energjia më e madhe është çliruar tashmë. Lëkundjet do vazhdojnë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT