E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Rama nuk rri ‘duarkryq’, çfarë bën ndërkohë që opozita proteston

Teksa në Kuvend po mbahet seanca plenare, jashtë Parlamentit opozita e bashkuar proteston, teksa kërkon largimin e Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore si dhe zgjedhje të parakohshme.

Madje, herë pas here ka pasur edhe përplasje mes protestuesve dhe forcave të Policisë, teksa është tentuar të çahet kordoni.

Por, ndërkohë që opozita proteston, kryeministri Rama nuk ka qëndruar ‘duarkryq’.

Ai ka dalë live në ERTV herë pas here, në lidhje të drejtpërdrejtë me Kuvendin, ku kanë folur deputetë, kryesisht të mazhorancës.

Ashtu si më parë, duket se Rama ka dhënë porosi që sërish parlamenti të vijojë punën normalisht dhe deputetët e ministrat të flasin në foltore, pavarësisht mungesës së opozitës./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...