E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

Rama debaton me Gjekmarkajn: Sot llafazanët mbahen për analistë

Kryeministri Edi Rama ka folur rreth darkës së shumë komentuar të pjesëtarëve të qeverisë së tij në Dubai.

Rama e ka cilësuar incident në thonjza darkën ndërsa ka shtuar se lidhur me këtë do të reagojë në një moment në dytë. Kreu i qeverisë ka debatuar me analistin Gjekmarkaj duke thënë se vaksina nuk erdhi për propagandë.

Rama duke iu refruar Aristotelit, tha se sot llafazanët po merren si analistë.

Agron Gjekmarkaj: Vaksina u bë për propagandë.

Edi Rama: Vetëm ju thoni vaksina u përdor për propagandë. Unë bëra vaksinën, e injektova në trupin tim. Si u përdor për propagandë.

Agron Gjekmarkaj: U desh diçka që të largonte vëmendjen ndaj darkës në Dubai. E kuptoj që në politikë është veprimi i duhur. Nuk mund të themi se filloi vaksinimi me 900 vaksina, sepse me këtë ritëm do plakemi para se të marrim vaksinën.

Edi Rama: Çfarë të them unë tani. Dakord. Vaksina është bërë për propagandë. Por, a ekziston mundësia të ketë një lajthitje të vogël në data të profesorit?

Në kohën e Aristotelit Nazarko tha se opinionistët ishin llafazanë ndërsa dua të them se sot llafazanët konsideron opinionistë. Kjo histori e vaksinës është një luftë. Çdo shtet po lufton për veten e tij, dhe është një luftë e gjatë jo e shkurtër. Çdo vend do sillen ashtu siç kanë kapacitetet për të fituar luftën. Ne sot në Shqipëri kemi kapacitet të mbajmë 250 mijë vaksina Pfizer.

Agron Gjekmarkaj: Nëse i referohemi Aristotelit, atëherë kryeministri ka qenë gënjeshtar ndërsa tani gënjeshtari është kryeministër.

Lexo edhe :   Berisha: Turqia ka 300 mijë të vaksinuar në ditë, Shqipëria 365 në 5 ditë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...