E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Basha: Rama i tha presidentit Holland që trami nuk ishte prioritet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar se pse nuk e ndërtoi Tramin e Tiranës që premtoi kur ishte kryetar bashkie i kryeqytetit.

I ftuar në emisionin Opinon, Basha tha se gjithçka ishte gati, që nga projekti i fizibilitetit dhe deri te financimi nga qeveria franceze.

Sipas tij, ka qenë kryeministri Rama ai që i tha presidentit francez Holland se trami nuk ishte prioritet.

Lorenc Vangjeli: Më jep një emër shkolle që ke ndërtuar? Jam duke e kërkuar por s’po ma japin.

Lulzim Basha: Nuk është një, janë disa shkolla dhe unë nuk jam këtu që të bësh një konkurs fëmijësh ti je i vetëdijshëm që janë disa shkolla.

Lorenc Vangjeli: Jo, s’janë.

Lulzim Basha: Atëherë s’ke jetuar në Tiranë kur kam qenë unë kryetar bashkie.

Lorenc Vangjeli: Më kujtohet që kemi bërë një debat për Tramin e Tiranës.

Lulzim Basha: U bë projekti i fizibilitetit, filloi projekti teknik, qeveria franceze vendosi ta financonte, kryeministri yt gjatë takimit me presidentin Holland i tha që trau i Tiranës nuk është prioritet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...