E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

“Pyet atë që ke si balonë tabake”, Rama nuk ndal thumbimet ndaj PD-së

Teksa fliste për shifrat e varfërisë në Kuvend, kreu i qeverisë iu drejtua kreut të PD-së, Lulzim Basha, por duke ironizuar Jorida Tabakun. Edhe gjatë kësaj seance parlamentare, Rama nuk i ka lënë thumbimet.

“Ja pra, se unë po t’i tregoj shifrat. Nëse nuk i di ti, pyet atë që ke si balonë tabake”, tha Rama.

Në këtë moment, deputetët në radhët e PD-së u revoltuan, duke e konsideruar si ofendim nga kryeministri Rama.

Por ai nuk e la me kaq, duke u shfaqjësuar në mënyrën e tij: “Po ç’keni më, se të jesh balonë tabake ku ma gjen, është gjë e mirë. Është balona tauke, ajo që s’bën”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...