E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

“Ti je gjysmake”, Iliri dhe Fifi përplasen ashpër: Balerin i dështuar! (VIDEO)

Një “përplasje” ka ndodhur mes Ilirit dhe Fifit. Të dy ndodhen në dhomën e dënimit. Fifi e ka konsideruar Ilirin një balerin të dështuar, e ndërsa ai e cilësoi si një gjysmë këngëtare. Ndonëse Fifi ka pohuar se ka qenë duke bërë shaka, kjo nuk mjaftoi që debati mes dyshes të mbyllej. Iliri ka insistuar se askush s’mund të flasë për profesionin e tij me të cilin ushqehet. Fifi ka agravuar deri në ofendime, ndërsa e quajti Ilirin budalla.

Pjesë nga biseda e tyre:

Fifi: Ti më 11 janar më merr inat mua

Iliri: Jo më 11 janar

Fifi: Pse?

Iliri: Më 21 nëntor

Fifi: Pse? Del a?

Iliri: Po, mbaron misioni im

Fifi: Hajde budalla, hajde trap hajde

Iliri: Aq e kam kontratën unë

Fifi: Iku edhe ky. Po unë? Unë fitoj

Iliri: Ti e ke më 16 janar të 2024. Ti do të rrish vetëm këtu

Fifi: Ky paska ik fare nga mendorja. O ti, balerin i dështuar

Iliri: He soprano

Fifi: Unë nuk jam soprano, mexosoprano

Iliri: Ti e di ça do të thotë, gjysmë

Fifi: Mesatare. Po ti je i dështuar fare

Iliri: Po gjysmake

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Bora dhe Semi do të "hakmerren" ndaj Donaldit në "Për’puthen Prime"

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...