E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

“Pse ndërhyn? S’jam Paloka unë!”/Rama sulmon Bashën dhe Bardhin

Tejet i revoltuar dhe me uljen e standartit të bisedës me palëve në Kuvend, Rama ka sulmuar ashpër kundërshtarët politikë. Sot në Kuvend nuk kanë ndalur replikat mes kryetarit të opozitës, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama. Në replikën e radhës, Rama e quajti Bashën si një person që flet sikur të ishte i dehur dhe i rrahuar.

“Kur del zotëria dhe i merr gratë me radhë, me atë gisht drejtuar. Prandaj uluni, mos u prekni nga retorika. Ngrini nivelin se me çfarë dëgjova tani, ka rënë niveli fare, fare, fare. Një kryetar partie, pretendent për të udhëhequr popullin, çohet dhe flet sikur ka dalë nga klubi. Sikur është dehur dhe e kanë rrahur, është gjynah i madh. Nuk do hy në ato muhabete, është nivel shumë i ulet”, tha Rama.

Kryeministri pati edhe një diskutim të fortë me sekretarin e Përgjithshëm të PD-së Gazment Bardhin, i cili foli nga vendi, ndërsa Rama mbante fjalën e tij në foltore. Ky i fundit i ka kërkuar që të mos ndërhynte, duke e krahasuar me Edi Palokën.

“Mos ndërhy, pse ndërhy? Nuk jam Edi Paloka unë! Po ça është ky mo, ulu more zotëri, ulu. Ça bëni ju, ore pse nuk qetësoheni? Ore më lë të flas. Ka mundësi të mbaroj fjalën unë? Se tani keni dalë me formulën e re, ju nuk keni qënë aty. Keni dalë me teorinë që duhet ta keni përballë që ta njohim. Po ty të ndërpreu njeri… a ka mundësi, të ndërpreu njeri…?”, përfundoi Rama.

Lexo edhe :   Masakrimi i masakrës

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...