E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Zbardhet mashtrimi pas incidentit që i ndodhi avokat Ngjelës “live” në emision

Dje qarkulloi me shpejtësi një lajm në mediat online, sa i takon një incidenti që ndodhi gjatë një transmetimi “live” me avokatin Spartak Ngjela. Gjatë një lidhje me Skype, teksa Ngjela fliste për situatën në PD, u dëgjuan papritur rënkime.

Mediat aluduan se avokati Ngjela mund të kishte hapur një video pornografike në kompjuterin e tij të zyrës, që mund të jetë aktivizuar gjatë lidhjes me televizionin. Por në një video e cila është pjesa origjinale e intervistës, dëgjohet qartë se nuk ka pjesë pornografike, siç flitet nëpër disa media.

Në problemin teknik që kishte ndodhur me lidhjen “live” gjatë emisionit, ishte thjesht një shkëputje linje gjatë transmetimit. Madje avokati reagon i habitur teksa dëgjon në kufje zërin e një gruaje dhe pyet gazetaren: “çfarë është kjo, ça ka kështu?”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...