E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Jorida Tabaku

“Pyet atë që ke si balonë tabake”, Rama nuk ndal thumbimet ndaj PD-së

Teksa fliste për shifrat e varfërisë në Kuvend, kreu i qeverisë iu drejtua kreut të PD-së, Lulzim Basha, por duke ironizuar Jorida Tabakun. Edhe...

Tabaku tallet me qeverinë: Ekonomia jonë u rrit me 17.9%, në Amerikë me 6%

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka ironizuar me shifrën 17.9% të rritjes ekonomike, të artikuluar disa ditë më parë nga qeveria. Duke bërë një paralelizëm,...

PD denoncon skemën e vjedhjes së votave me fondet e rindërtimit

Deklarata e Jorida Tabakut nga selia e PD: "Ditë pas dite ne po publikojmë gjithnjë e më shumë fakte, prova dhe të dhëna  për vjedhjen...

PD, Tabaku: U përdorën mbi 120 mln euro nga buxheti i shtetit për blerje votash

Deputetja e sapozgjedhur e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka denoncuar në emër të PD-së manovrën që, sipas saj, Partia Socialiste ka përdorur për të...

Karburanti/ Tabaku: Çmimet si në Suedi, jetesa si në Afrikë

Partia Demokratike, akuzon kryeministrin Edi Rama se nuk e ka mbajtur premtimin për uljen e çmimit të naftës. Përkundrazi, sipas ish-deputetes, Jorida Tabaku çmimi...

Raporti i FMN/ Tabaku: Borxhi është jashtë kontrollit

Për Partinë Demokratike, ekonomia shqiptare po vuan si rezultat i rritjes 8-vjeçare të taksave, i abuzimit dhe mungesës së vizionit. Ish-deputetja, Jorida Tabaku duke iu...

Tabaku: Veliaj kërkon 36 mln euro për projektin e Teatrit me kulla (Dokument)

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka publikuar një dokument, ku kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka dërguar një shkresë Kuvendit, ku...

Grup i strukturuar kriminal: PD çon në SPAK, Ramën dhe Veliajn për iceneratorët

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka bërë ditën e sotme në SPAK...

Inceneratorët, Tabaku-Veliajt: Ti dhe Rama nuk do i shpëtoni drejtësisë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar ndaj deklaratës së kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj i cili tha se kur Lulzim Basha ishte...

Tabaku: Inceneratorët po i marrin shqiptarëve 400 mln euro nga xhepi

Për ish-deputeten e PD, Jorida Tabaku të gjitha projektet PPP të implementuar nga kryeministri Edi Rama janë kriminale dhe vjedhje e hapur e taksave...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...