E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Protestuesit ulen para Kuvendit, Kryemadhi kërkon t’u çojnë ujë policëve

Pas dy orësh protestë, qytetarët janë ulur para Kuvendit, duke krijuar një rreth, më në qendër ish-deputetja Kryemadhi, pranë së cilës qëndron Petrit Vasili, por edhe ish-deputetët demokratë Gazmend Bardhi dhe Endrit Hasa.

Kryemadhi dhe Bardhi u shprehën të vendosur për të vijuar qëndrimin, ndërsa ulja e tyre përkthehet si një mesazh qëndrese për vijimin e protestës mbase për disa orë të tjera.

Kryemadhi ka folur për mediat, ku ka kërkuar që t’u dërgohet ujë policëve, sepse këta të fundit nuk pranojnë ujë nga protestuesit. Sipas kryetares së LSI-së, kjo pasi efektivët janë kërcënuar se do të pushohen nga puna nëse marrin ujë nga protestuesit.

“Të shkojë policia t’ju marrë para deputetëve, t’ju sjellë ujë se po ju thahet buza policëve. Ne ua japim po ata kanë frikë se pushohen nga puna. Kush guxon të marrë ujë nga opozita, e heqin direkt. I bëj thirrje Sandër Lleshajt t’ju sjellë ujë… është një vapë e madhe. Ata janë aq të sikletosur sa nuk e marrin ujin tonë se i pushojnë nga puna”,- tha ajo.

Ndërkohë, lidhur me lajmin se Policia e Shtetit i ka dërguar Gazmend Bardhit një thirrje që të tërheqë protestuesit që tentojnë të çajnë kordonin e policisë sepse do të ketë reagim, ai tha se nuk ka marrë asnjë mesazh nga askush./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...