E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Protestë në Shkodër, mbështetësit e PD-së thirrje kundër Ramës

Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë në Shkodër kundër Valdrin Pjetrit. Ata janë shprehur të vendosur se nuk do pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë.

Fillimisht kanë protestuar tek prefektura e qytetit dhe më pas kanë nisur marshimin drejt rrugëve kryesore. Raportohet se protestuesit mbajnë në duar parulla me mbishkrime të ndryshme dhe po ashtu kanë bërë njëzëri thirrjen “Rama ik”. Kujtojmë se PD-ja publikoi një ditë më parë dokumente të autoriteteve italiane, të cilat sipas saj faktojnë se Valdrin Pjetri rezulton i dënuar për trafik droge.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...