E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Lëvizje të bujshme te Partizani, ikën idhulli i tifozërisë së kuqe

Partizani ka zyrtarizuar ditën e sotme transferimin e Labinot Ibrahimit te Prishtina, një dhuratë kjo e presidentit Demi për mikun e tij Remzi Ejupi, sikundër e ka konfirmuar vetë klubi kosovar. Ibrahimi iu bashkua të kuqve pikërisht nga Prishtina 6 sezone më parë, ku së bashku me Alban Hoxhën, ishin dhe elementët që i rezistuan të gjithë dallgëve dhe tekave të drejtorëve dhe trajnerëve të ndryshëm.

Ibrahimi, një nga idhujt e tifozërisë së Partizanit, ikën pasi u shpall kampion me të kuqtë dhe nëpërmjet një postimi në faqen e tij në Facebook, ka shprehur të gjithë emocionet për periudhën me fanellën e kuqe.

“Të dashur miq dhe dashamirës të mi dhe të skuadrës së Partizanit. Nga sot nuk do jem pjesë e Partizanit. E falënderoj president Gaz Demin për mbështetjen që më ka dhënë këto 6 vite, falënderoj drejtorin Olsi Rama, falënderoj trajnerët me të cilët punova, shokët e skuadrës, gratë të cilat na bënin bukën e na lanin rrobat, punëtoret dhe çdo njeri që e rrethon këtë klub. Falënderim tjetër kam edhe për UG e madh, ju falënderoj nga zemra për këto 6 vite, më keni bërë të ndihem si në shtëpinë time dhe keni qenë mbështetja ime gjithmonë. Unë po largohem nga klubi në të cilin u dashurova që në ditën e parë që erdha, po largohem me kokën lart pasi ia arrita qëllimit që kisha, titullit kampion. Shpresoj të shihemi përsëri. Me respekt, Labi juaj”, shkruan Ibrahimi në postimin e tij.

Ndërkohë, largimi i veteranit 33-vjeçar mund të ndiqet nga ardhja e një tjetër veterani të Superligës, ajo e Ylli Shametit. Siç konfirmohet nga burime pranë lojtarit, janë intensifikuar bisedimet mes gjirokastritit dhe klubit kampion, ndaj shumë shpejt qendërmbrojtësi mund të vishet me fanellën e kuqe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...