Aktualitet

Policia zbuloi plantacionin e hashashit në pyll, arrestohen 3 shqiptarë në Itali


               Publikuar në : 17:38 - 19/10/19 Enno

Tre shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi policia zbuloi se kishin mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar në San Benedetto Belbo. Sipas mediave italiane, të arrestuarit janë një 40-vjeçar dhe dy më të rinj në moshë, rreth moshës17-vjeçare.

Mësohet se policia ka shkatërruar të gjitha bimët narkotike që rriteshin në zonën e pyllëzuar, si dhe kanë sekuestruar 55 kilogramë marijuanë të thatë. 40-vjeçari shqiptar mësohet të jetë dërguar në burg në Asti, ndërsa dy të miturit në Torino.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT