E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Policia zbuloi plantacionin e hashashit në pyll, arrestohen 3 shqiptarë në Itali

Më të lexuarat

Tre shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi policia zbuloi se kishin mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar në San Benedetto Belbo. Sipas mediave italiane, të arrestuarit janë një 40-vjeçar dhe dy më të rinj në moshë, rreth moshës17-vjeçare.

Mësohet se policia ka shkatërruar të gjitha bimët narkotike që rriteshin në zonën e pyllëzuar, si dhe kanë sekuestruar 55 kilogramë marijuanë të thatë. 40-vjeçari shqiptar mësohet të jetë dërguar në burg në Asti, ndërsa dy të miturit në Torino.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet skandali/ ‘Drejtoresha e kopshtit pranon fëmijët e të infektuarve me urdhër nga lartë’

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, akuzon punonjësit e kopshtt Nr. 18 në Tiranë, se kanë pranuar fëmijën e një të infektuari që punon...

“Gjendja jashtë kontrollit”, qytetari denoncon tek Berisha ç’po bëhet me të infektuarit

I ashtëquajturi qytetari digjital, denoncon tek ish-kryeministri Berisha rastin e shumë personave të cilët janë në gjendje të rëndë, por atyre nuk u bëhet...

Johnson u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet brenda vendit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i kalojnë pushimet brenda vendit këtë verë. “Ky vend është i bekuar në mënyrë unike...

“Nuk është lojë, rrezikohet jeta”, Manastirliu publikon foton e pacientit me tuba në hundë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, çdo ditë paralajmëron në shenjë këmbane alarmi se koronavirusi është i rrezikshëm, ndaj duhet kujdes. Ajo ka sinjalizuar qytetarët duke...

Qeveria e Kosovës bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në publik

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot që të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët në ambiente publike. Gjatë seancës së sotme,...