E premte, 22 Janar, 2021
13 C
Tirana

Policia e ka shpallur në kërkim, Stresi i sfidon me videon nga makina

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit (Stresi), është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit, pasi ka qënë i pranishëm dje në protestën që u zhvillua për humbjen e jetës së 25 vjeçarit Klodjan Rasha.

Teksa policia është vënë në kërkim për ta arrestuar, reperi i sfidon duke postuar një video në Instagram. Ai ka shpërndarë në instastory një video nga makina, aty ku këndon këngën e tij më të fundit. Në këtë formë ai i drejtohet efektivëve të policisë, të cilët e kanë shpallur në kërkim.

Stresi u shpall mëngjesin e sotëm në kërkim nga policia, për shkak të organizimit të protestës ditën e djeshme. Mbi reperin rëndojnë akuzat për veprat penale “Organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” “Kundershtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Prishja e qetesise publike” “Shkaterrimit të pronës me zjarr” dhe” Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Policia e Tiranës kërkon rifillimin e hetimeve për 21 Janarin

Apeli i Metës: Të ndihmojmë biznesin për të ndalur shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehet i shqetësuar për situatën ekonomike në vend. Meta shprehet se Shqipëria ka barrën fiskale më të lartë dhe...

Shkrihet Dega e LSI-së, të 140 anëtarët i bashkohen Partisë Socialiste

Dega e Lëvizjes Socialiste për Integrim në fshatin Gjeroven në rrethin e Beratit, është mbyllur. Mesditën e sotme, kryetari i degës së LSI-së në...

Gati ose jo, Bajden do të përballet me një test të shpejtë përballë Putinit

Mundësia e parë e presidentit të ri amerikan Xho Bajden për të shmangur qasjen shpesh komode të Donald Trump ndaj Rusisë, erdhi vetëm disa...

Rritet numri i viktimave dhe të infekuarve nga koronavirusi në vend

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Sikleti me mësuesin e gjimnazit, ministren për Europën e ca të tjerë

Nga: Genc Pollo “Fremdschämen” është një fjalë gjermanisht e cila, me sa kam parë, nuk ka ekuivalent njëfjalësh në gjuhët europiane përfshi edhe shqipen. Kur...