E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

“Kjo s’është zgjidhje por injorancë”, Maliqi shpërthen pas protestës

Kërkimi i drejtësisë për humbjen e 25-vjeçarit Klodjan Rasha, përshkallëzoi në dhunë mes qytetarëve dhe forcave të policisë. Në morinë e shumë personazheve të show-bizzit është edhe këngëtarja Jonida Maliqi. Ajo i është drejtuar me një mesazh qytetarëve në Instagram, për të protestuar paqësisht.

“Ishte e tmerrshme ajo që i ndodhi Klodianit dhe jam e sigurt që drejtësi do të ketë, por pse të sillemi si huliganë në vend që të protestojmë paqësisht?

Të djegim, të shkatërrojmë, të sillemi si kafshë… Kjo nuk është zgjidhje e problemit, kjo është injorancë”, shkruan Jonida e revoltuar në InstaStory.

Mbrëmjen e djeshme, polica përdor gazin lotsjellës mbi qindra protestues në Tiranë, që demonstronin kundër të shtënave të policisë ndaj një 25-vjeçari që kishte shkelur shtetrrethimin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...

Kryemadhi euforike: LSI e vetmja parti në rritje

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka rrëfyer për rrugëtimin e partisë së saj dhe ku ndryshon ajo këto zgjedhje nga zgjedhjet e tjera. Kryemadhi konstaton...

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...

Grabitje me armë në Tiranë, farmacisë i merret e gjithë xhiroja ditore

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një farmaci në Tiranë, pas shkollës 'Sami Frashëri'. Hajduti i armatosur dhe me maskë,...