E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Përkrahësit e Berishës fyejnë Bashën, rrethojnë Parlamentin

Mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha ndodhen jashtë oborrit të Kuvendit, ku pritet të presin liderin historik të PD pas përjashtimit nga grupi parlamentar.

Mbështetësit janë përplasur edhe me disa nga efektivët e Policisë së Shtetit, që kanë kërkuar ti largojnë. “Ik moj andej”, iu drejtua një prej efektivëve njërës prej gazetareve të terrenit, që ishte duke filmuar pamjet e mbështetësve para Parlamentit.

Një incident ka ndodhur edhe me kryedemokratin Basha. Teksa po dilte nga selia e PD për t’iu drejtuar Kuvendit, Lulzim Bashës i kanë dalë përpara një grup militantësh demokratë duke i kërkuar llogari lidhur me vendimin për përjashtimin e Berishës.

Disa prej tyre kanë lëshuar fyerje të rënda ndaj Bashës, i cili vijoi rrugën bashkë me deputetët e tjerë për në Kuvend.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pesë masat e tjera të reciprocitetit të Kosovës ndaj Serbisë

Aplikimi i masës së reciprocitetit për targat e automjeteve të Serbisë që hyjnë në Kosovë, nuk është vendimi i parë që autoritetet e Kosovës...

Kush do ta marrë PD-në dhe pse kjo është pyetje koti

Nga: Ermal Hasimja Shqipëria ka opozitë politike në mes të një konflikti vëlla (babë) vrasës dhe një opozitë morale të shpërndarë në universitete, media, kafe...

Qalaj: Situatë e tensionuar në veri, protesta udhëhiqet nga Lista Serbe

Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, e ka konsideruar të tensionuar situatën në veri të vendit. Reagimi i tij ka ardhur pas vendimit...

Ndryshimi mes katarsisit të Fatos Nanos dhe Sali Berishës!

Nga: Alfred Peza Ditët e fundit në rrjetet sociale janë rikthyer çuditërisht, disa nga momentet më të paharrueshme të KPD-së së famshme të dhjetorit 2001,...

Ish-presidenti i Katalonjës arrestohet në Itali

Udhëheqësi separatist katalanas, Carles Puigdemont, është arrestuar në Itali me një urdhër arresti spanjoll. Spanja e ka akuzuar atë për kryengritje për një referendum...