E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Përjashtimi i Berishës nga PD/Basha merr masat, blindon derën kryesore

Zyrtarët e PD-së kanë blinduar sërish derën kryesore të selisë, këtë herë edhe nga jashtë. Kjo masë vjen kur kanë kaluar tre ditë nga protesta e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ende nuk ka një informacion se përse ka ndodhur blindimi i derës kryesore, dhe se nga cfarë i frikësohen. Në 8 janar, mbështetës të ish-kryeministrit Sali Berisha hynë me forcë brenda zyrave të PD-së dhe shkatërruan gjithçka, përfshirë këtu edhe zyrën e kreut të saj, Lulzim Basha.

Basha mblodhi në seli Kryesinë, e cila vendosi që ish-lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, të përjashtohet përgjithmonë nga Partia Demokratike.

Evi Kokalari e cila ka shoqëruar thuajse në çdo “Foltore” Sali Berishën, është tërhequr nga politika dhe nga Komisioni i Rithemelimit të PD-së. Ky vendim ka ardhur menjëherë pas protestës së dhunshme të 8 janarit, thirrur nga Berisha. Kokalari shprehet se marrja me “Foltoret” nga shtatori, i ka lënë pas dore jetën personale. Megjithatë ajo thotë se komunikimin me demokratët do e vijojë përmes rrjeteve sociale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...