E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Përhapën panik për një tërmet 6 ballë, reagon Balla: Mund të dënohen deri në 5 vite burg

Më të lexuarat

Lidhur me lajmin e rremë që alarmoi kryesisht qytetarët në Tiranë dhe Durrës, ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla. Në momentin që u njoftuan nga disa portale se vendi mund të goditet nga një tërmet i fuqishëm, mijëra qytetarë dolën menjëherë nga shtëpia dhe vrapuan në rrugë e sheshe.

Përmes një postimi në “Twitter”, Balla thekson se parashikimi i tërmeteve është i pamundur, ndërsa shtoi që përhapja e njoftimeve të rreme e synimin për të shkaktuar panik, dënohet deri në 5 vite burgim.

“Parashikimi i tërmetit është i pamundur. Përhapja e njoftimeve të qëllimshme, të rreme për të shkaktuar panik, është vepër penale dhe dënohet deri në 5 vite burgim!”, shkruan Balla duke bashkëngjitur edhe postimin e agjencisë me të madhe sizmologjike që bën thirrje për qetësi, pasi lajmet për parashikime tërmetesh janë të rreme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...