E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Përfundon protesta/ Basha: Nuk ka zgjedhje me Ramën, i kemi borxh Shqipërisë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur nga selia e PD-së, nga ku ka mbyllur protestën pas tre orëve.

Ai theksoi se zgjedhje me Edi Ramën nuk do të ketë, ndërsa falënderoi të gjithë protestuesit për pjesëmarrjen e tyre.

“Zgjedhje me Maduron e Ballkanit nuk do të ketë. Kjo qëndresë ka nisur për t’i kthyer qeverisjen çdo shqiptari dhe nuk do të ndalet. Askush nuk është këtu për karrige, për pushtet e për pazare por për t’i dhënë fund pazareve në kurriz të popullit, në kurriz të demokracisë.”

Më tej, lideri i PD-së tha se “të gjithë ne i kemi borxh të madh Shqipërisë për ta çliruar nga të këqijat që e kanë marrë peng ndër vite”.

“Shpresa i ka hapur krahët e saj e po mbulon vendin tonë. Shpresa fillon me largimin e bandës së hajdutëve dhe kryehajdutit Edi Rama. Të gjithë ne i kemi borxh të madh Shqipërisë, ta çlirojmë nga të gjitha të këqijat që e kanë marrë peng ndër vite. Zotohem se nuk ka forcë mbi tokë t’ju tradhtojë ju, të tradhtojë këtë lëvizje për liri e demokraci për standarde evropiane dhe se do bëhet realitet verdikti juaj për Shqipërinë si gjithë Evropa.

Kjo është beteja për të cilën luftojmë, do e vazhdojmë deri në fitore.”/ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...