E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Pedagogia: Jam kërcënuar nga Edi Rama, ja ç’do të bëjnë studentët

Gjatë protestës së opozitës, fjalën e ka marrë dhe pedagogia Ilirjana Kuçana duke u shprehur se është kërcënuar nga kryeministri Rama.

Ndër të tjera, pedagogia tha se studentët do të dalin sërish në protestë, pasi, sipas saj kreu i qeverisë i ka mashtruar me Paktin për Universitetin.

“Unë jam Ilirjana Kuçana, pedagogia e kërcënuar personalisht nga Edi Rama. Studentët do ngrihen sërish se i mashtrove. Unë jam këtu për t’i thënë Edi Ramës së na mashtrove për paktin për Universitetin. Dua t’i bëj thirrje të fundit Edi Ramës, në parlamentin e inkriminuar, në parlamentin e krimit.”, tha ajo.

Image result for Ilirjana Kuçana

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...