E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
1.5 C
Tirana

VIDEO/ Momenti kur protestuesit hedhin tymuese e shashka drejt efektivëve të policisë

Teksa kryedemokrati fliste, në anën e Kuvendit vijonte tentativa e protestuesve për të carë kordonin e Policisë. Kështu, protestuesit janë përplasur me policinë, ndërsa nuk janë kursyer teksa kanë hedhur herë pas here tymuese, shashka apo shishe uji në drejtim të tyre.

Mes protestuesve që shtynin kordonin kanë qenë edhe ish-deputetët Edi Paloka dhe Flamur Noka, të cilët u kanë bërë thirrje protestuesve që të vijojnë me shtyrjen në mënyrë që të mund të depërtonin kordonin e policisë.

Burime nga Tirana Today bëjnë me dije se nuk ka persona të lënduar rëndë, ndërsa ka vetëm disa protestues të lodhur nga tymueset dhe përplasjet fizike./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...