Stil

Pas Bebe Rexhës, një tjetër këngëtar i famshëm ndihmon të prekurit nga tërmeti


               Publikuar në : 16:05 - 03/12/19 M D

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha ditën e djeshme erdhi në Shqipëri dhe vizitoi disa nga të prekurit nga tërmeti.

View this post on Instagram

@beberexha 🙏🙏🙏. Bubq. @xhensilamyrtezaj

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on

Ajo mori përsipër që të ndërtonte dy shtëpi të cilat u rrënuan nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit.

Ndërkohë ditën e sotme një tjetër këngëtar ka mbërritur në Shqipëri për të parë nga afër dëmet që ka shkaktuar tërmeti prej 6.4 ballësh.

Së bashku me aktorin e humorit, Bes Kallakun, Ardian Bujupi ka shkuar në Bubq ku ka takuar disa nga familjet e prekura dhe ka shpërndarë ndihma monetare.

Lajmin e ka bërë të ditur Bes Kallaku, i cili falenderon mikun e tij për këtë kontribut.

“@ardianbujupi në Bubq. Zoti të rujt. Flm shokëve dhe miqve. Ndihmat monetare po i shpërndajmë nëpër shtëpi. Nuk kemi marrë asgjë përsipër përveç shoqërimit vetë, nëpër banorët e prekur, për secilin që ka dëshirë për donacion monetar. Zoti ju rujt të gjithëve. Lavdia e Zotit”, shkruan Kallaku.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT