Politikë

Avokatja e Aleancës për Teatrin filmoi punonjësin e MB, reagon Petro Koçi


               Publikuar në : 16:32 - 03/12/19 M S

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, ka reaguar me anë të një komenti të shkurtër, referuar denoncimit që iu bë një punonjësi të Ministrisë së Brendshme në lidhje me ndihmat për tragjedinë e tërmetit.

Ai e cilëson këtë çështje, si një rast flagrant që i kujton luftën e klasave. Më konkretisht, për një luftë klasash në rrjetet sociale.

Statusi

“Nuk qortoj kerkend per solidaritetin perkundrejt zonjes avokate te Aleances per Teatrin.
Po per ate punonjesin qe bente detyren te cilin kjo zonja e filmoi, e denoncoi dhe e pushkatoi moralisht si hajdut pse nuk kujtohen?

Pse integriteti i zonjes qenka me i shtrenjte se i atij njeriu ne detyre?
Besoj se per arsye politike mendoj une.
Si qemoti.
Lufte klasash ne facebook!”, shkruan më tej ai.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT