E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Edhe sot mbetemi në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike ku kthjellimet do të jenë mbizotëruese në territor, përjashtuar zonat malore ku vranësirat janë të shpeshta.

Parashikohet që edhe orët e natës të vijojnë kryesisht me mot të kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur -5 gradë celsius deri në 12 gradë celsius.

Era do fryjë e lehtë në tokë, mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke sjellë në det dallgëzim 2-3 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...